Posledná téma
» TATRA 813
Ne 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Ut 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Pi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Ut 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Ut 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
So 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Pi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Pi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
St 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Ne 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube

Gallery

Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama

Návštevnosť
TOPlist

TT-01 - problém s vysielačkou

Goto down

co s tym??

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 5:44

balik prisiel ok. vsetko ok. ale!!! nemozem nastavit ovladac. je to hk 310. servo fachci ale motor nie. ani vpred ani vzad. co s tym. vie mi niekto pomoct.

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 13
Vek : 41

Návrat hore Goto down

Re: TT-01 - problém s vysielačkou

Odoslať  Maktoko za Po 5 august 2013 - 5:45

baterky maš ok? lebo pred zabalenim som doma s autom jazdil a všetko bolo v klude.
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift rc, Expedition rc, Tattoo mejker
Počet príspevkov : 604
Vek : 32

Návrat hore Goto down

co s tym??

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 6:14

jasne vsetko nabite. uz styri hodiny skusam a nic.

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

co s tym??

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 6:21

alebo nema niekto manual. moze byt aj v anglictine. apropo, kontrolka na regulatory rychlo blika a zhasne len ked vypnem auto

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Krpec (BFC-design) za Po 5 august 2013 - 6:42

Zdravím...sú dobre zapojené káble v prijimači ? pripadne... pod volantom su 2 tlačítka...TH HOLD a ST HOLD myslím...tak možno si omylom stračil TH hold, to ti nastaví že auto ti pojde vkuse vopred nastavenou hodnotou..a ked máš nula tak na nehýbe....skus stlačiť to TH hold či to ešte bude robiť...a na tie tlačítka davaj pozor lebo ked ptm stlačíš nahodou ST hold tak ti servo pojde obmedzene a pomalšie...skus to skontrolovať
Krpec (BFC-design)
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 397

Návrat hore Goto down

co s tym??

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 7:36

kable so teraz skusil a zjavne su dobre. pretoze ak som ich prehodil neslo uz ani servo.th mi svieti na displeji on.stlacil som teraz st a nic sa nedeje. inac servo si samo pretukava, to roby ale od zaciatku

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Subie za Po 5 august 2013 - 7:48

Co myslis pod pojmom pretukava? Ak ide len o jemne cukanie serva pokial nic nerobi a s kolesami nijak vyrazne s nimi nehybe, je to myslim okej.

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Vek : 21

Návrat hore Goto down

co s tym??

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 8:07

no co mame doma druhy model tt 01 servo ani necekne. ale inac v pohode. to servo ma netrapi. preco to nechce ist? uz neviem co mam robit

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Maktoko za Po 5 august 2013 - 9:21

pretukava lebo je to zakladne tamiyacke servo čo je v kite. Skus nabindovat primač a vysielač nanovo, ako vravim . pred zabalenim som to cele testol. po byte stym jazdil.
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Krpec (BFC-design) za Po 5 august 2013 - 9:29

[You must be registered and logged in to see this link.]

ten bindovací kabel čo tam nakonci zapaja nieje potrebný, takže zapojíš kable spravne...zapneš model...stlačíš BIND tlačítko a ked bliká prijimač tak zapneš vysielačku...skus to
Krpec (BFC-design)
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 397

Návrat hore Goto down

Odoslať  Stevo83 za Po 5 august 2013 - 20:55

Tak ako?? už to funguje....?? Podľa mňa je rádio spárované s prijímačom správne....veď si písal že servo riadenia reaguje....skús ten regulátor zapojiť do tej druhej Tamyii či bude fungovať....nehovorím to s istotou ale je celkom možné že balík išiel cez nejaké elektromagnetické zariadenie na pošte (neviem aké všelijaké procedúry absolvuje balík na pošte...no vylúčiť sa to nedá) preto skús nastaviť aj regulátor....ten typ reg. ja nepoznám takže ti s tým nepomôžem, no iste sa niekto nájde kto s ním má bohate skúsenosti....trebarz aj Maktoko by tu mohol hodiť stručný popis nastavenia....každopádne sa presvedč, že baterka je na 100% full a aj v rádiu a pre istotu znova sparuj rádio s prijímačom podľa toho videa....  
Stevo83
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : elektronika, RC auta, hudba, ping-pong, tenis a veľa veľa iného
Počet príspevkov : 238
Vek : 35

Návrat hore Goto down

uz je to jasne

Odoslať  mmmmteam za Po 5 august 2013 - 23:36

takze. bol som v poprade v ht modely. osobne za panom Andalom. venoval sa mi viac ako hodinu. skusal vsetko mozne,prepajanie, vymena atd atd. vysledok- chybny regulator ale aj prijimac. v pripade akychkolvek pochyb je to ochotny dat aj pisomne vyjadrenie. takze nem dobra kupa. a teraz to musim riesit este s maktoko. no ale to uz sukromne.

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Stevo83 za Ut 6 august 2013 - 8:04

no neviem....niečo sa muselo stať.....za maktoka ručím....
Stevo83
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : elektronika, RC auta, hudba, ping-pong, tenis a veľa veľa iného
Počet príspevkov : 238
Vek : 35

Návrat hore Goto down

Odoslať  Subie za Ut 6 august 2013 - 8:10

Taktiez som si isty, ze maktoko by nikdy nikoho z klubu neobabral ci predal niekomu nejaky pokazený šunt :HOPS: ! Urcite to bude nejaky problem na strane dopravy (ale tak, ked dochadzaju veci z inych svetadielov bez poskodenia ) alebo zlej manipulacie , neskratoval si nahodou baterku pri zapojeni ?? Hoc aj na milisekundu ...  

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Návrat hore Goto down

Odoslať  mmmmteam za Ut 6 august 2013 - 9:34

to ze by ma maktoko chcel oklamat, to ma nenapadlo. skor som hladal chybu, a ako ju odstranit. s panom Andalom sme na to pozerali ako puci ked skusal vselijake zapojenia a ked odpojil vsetky kabliky z regulatora a motor zacal asi 5sekund tocit naplno. to este nevidel, a to je uz co povedat.

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  mmmmteam za Ut 6 august 2013 - 9:43

skrat ziadny a ani ziadna ina zla manipulacia. po otvoreni krabice a zapojeni rc uz to nefungovalo. len servo ale motor ani nezakaslal. sam som z toho magor . a inac vdaka vsetkym za rady.

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Maktoko za Ut 6 august 2013 - 10:09

oklamať som nikoho určo nechcel, ale ta elektro je nevyspitatelná, čo už =( s mmmmteam sme sa dohodli a všetko je doriešené . a sry za komplikacie, ale nečakal som že sa niečo pokazí.
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Ne 11 august 2013 - 22:48

Very Happy
servo ide motor nie Very Happy-- vadny primac Very Happy:D:D
dones na trening kuknem nato Very Happy

ty si len nechtiac tukol to trimu plynu tym padom sa ti nezopne regler lebo je blokovany plynom a servo to nadalej pojde lebo napajanie ma z regla a signal taktiez prima z vysialaca Very Happy

davas to do ruk ozajstnym expertom pocitam ze to bude uz komplet cele rozladene alebo zamerne odpalene a pisomne vyjadrenie natom sa tak akurat mozme zasmiat Very Happy
pretacat kable a experimentovat pocuvat blbe rady na forach ist za expertom ktory ma plny sklad reglov a vysielacov ktore potrebuje predat Very Happy to je iste lepsie nez to vratit povodnemu majitelovi ktory tu vec dobre pozna alebo aspon niekomu kto s tym zariadenim bezne pracuje...

bud to nastavis na 0 ktory ma ten regler ulozeny alebo nanovo skalibrujes primac s reglom :Deste tak vediet ako ked ta vysialacka casovo predbehla futabu a regler ma navod v klinovom pisme Very Happy

kto z vas uz paroval tamiyu s hk310 okrem maktoka a lukasa ???
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248
Vek : 29

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za Po 12 august 2013 - 4:29

:hore:  :FRIENDS: 
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1291

Návrat hore Goto down

Odoslať  mmmmteam za Po 12 august 2013 - 8:25

aha ho. jaky mudry. pocuvaj ma synacku!
to tvoje nastavenie na nula a kalibraciu som spravil ako prve!
od experta, ktory ma "plny sklad" som nic nekupil.
naopak bol som na technickej univerzite kde maju osciloskop a potvrdili vadny regler aj prijimac.
preber sa! najprv sa opytaj a potom rob mudreho! ok?
alebo potrebujes prefackat??? neni problem

mik6666 napísal:Very Happy
servo ide motor nie Very Happy-- vadny primac Very Happy:D:D
dones na trening kuknem nato Very Happy

ty si len nechtiac tukol to trimu plynu tym padom sa ti nezopne regler lebo je blokovany plynom a servo to nadalej pojde lebo napajanie ma z regla a signal taktiez prima z vysialaca Very Happy

davas to do ruk ozajstnym expertom pocitam ze to bude uz komplet cele rozladene alebo zamerne odpalene a pisomne vyjadrenie natom sa tak akurat mozme zasmiat Very Happy
pretacat kable a experimentovat pocuvat blbe rady na forach ist za expertom ktory ma plny sklad reglov a vysielacov ktore potrebuje predat Very Happy to je iste lepsie nez to vratit povodnemu majitelovi ktory tu vec dobre pozna alebo aspon niekomu kto s tym zariadenim bezne pracuje...

bud to nastavis na 0 ktory ma ten regler ulozeny alebo nanovo skalibrujes primac s reglom :Deste tak vediet ako ked ta vysialacka casovo predbehla futabu a regler ma navod v klinovom pisme Very Happy

kto z vas uz paroval tamiyu s hk310 okrem maktoka a lukasa ???

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neon87 za Po 12 august 2013 - 8:47

neznamena kto ma skolu ze ma aj skusenosty..... taky je na slovensku ..... :dialog:

a ja by som sa ti uz na reklamaciu vysral ak si uz behal kade tade a nie rovno za majitelom auta mozno si to sam odpalil i z totim v PP.......
Neon87
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 416

Návrat hore Goto down

Odoslať  Michell za Po 12 august 2013 - 8:49

Sorka že sa do toho miešam ale ak funguje servo tak prijmač vadny nieje. A ak Ti to potvrdili na osciloskope tak nech ho vyhodia von oknom. Ovšem to nevylučuje vadny regulator. Ten vadny byť môže. A s tým prefackanim brzdi , chalani tu rozprávajú zo svojich skúsenosti, a nie preto aby Ťa chceli vytočiť. U tej rc súpravy bol občas problém zo spáovanim a tvoj problém tiež mohol poukazovať na rozkalibrovany regulator čo mňa pri prvom čítaní tohto vlákna tiež napadlo, len už nemám chuť stale radiť , tak som nepisal. A ak sa tu začnú vyskytovať hlasky typu synačku alebo prefackat to ma vie dožrať. Toto fórum nieje reality show ala farma. Howgh
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Vek : 45

Návrat hore Goto down

Odoslať  mmmmteam za Po 12 august 2013 - 9:02

nie to neni real show.ale je to realita. len chlapec sa doteraz neozval a zrazu vie vsetko. toto vie dozrat mna. to auto so zhanal kvoli synovi aby som mohol s nim von jazdit. a miesto toho zhanam,litam a uz aj kupujem dalsie diely.

Michell napísal: Sorka že sa do toho miešam ale ak funguje servo tak prijmač vadny nieje. A ak Ti to potvrdili na osciloskope tak nech ho vyhodia von oknom. Ovšem to nevylučuje vadny regulator. Ten vadny byť môže. A s tým prefackanim brzdi , chalani tu rozprávajú zo svojich skúsenosti, a nie preto aby Ťa chceli vytočiť. U tej rc súpravy bol občas problém zo spáovanim a tvoj problém tiež mohol poukazovať na rozkalibrovany regulator čo mňa pri prvom čítaní tohto vlákna tiež napadlo, len už nemám chuť stale radiť , tak som nepisal. A ak sa tu začnú vyskytovať hlasky typu synačku alebo prefackat  to ma vie dožrať. Toto fórum nieje reality show ala farma. Howgh

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Subie za Po 12 august 2013 - 9:36

Tak prrr kamarade ! Neber si to osobne ale na tvoj vek je taketo vystupovanie a otazky ci treba niekoho prefackat detinske ! Mik je skuseny modelar , pomohol svojimi skusenostami urcite neraz kazdemu z klubu .Pokial budes mat s modelmi preskakane tolko co on, potom mozes zvysovat hlas . Nikto ta nic nenutil kupovat , mohol si si kupit nove a nemal by si problem. Takymto pristupom sa necuduj , ked nabuduce budes pytat radu anenapise uz vobec nikto nic ...

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Po 12 august 2013 - 10:09

:-D 
ok takze este raz Very Happy

mam doma 2x hk310 a pouzivam ju v piatich autach cize 5 primacov testovanych roky v roznych podmienkach jeden som utopil teraz v BB a po vyfukani pokracoval v jazde

mal som aj tie tamijacke smejdy a tiez nesli len 3x blikli... kolkym som na tomto fore parovat ten regler ? 3-4 ?

a sorry ze nesedim cele dni a nesledujem kedy budes mat prave ty daky problem...

co chces merat osciloskopom na regli blokovanym programom ?

mal som snahu ti pomoct a nastavit ti to ako vzdy zadarmo... ,,za dobre necakajte dobre,,
nadalej si prehadzuj kabliky a chod aj za papezom naj mu da svecenej vedy a pozehnane

prave preto nepredavam modely ludom ktorych nepoznam...
u mna uz pomoc nehladaj

mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Po 12 august 2013 - 18:10

ta deti moje    
mmmm slová prefackať + univerzita + andel, ťa zaradili do mojej oblubenej skupiny ,
mik ti radil na základe vyššie prečítaného a nevidím dôvod na tvoju detinskú reakciu
:SHIT: :SHIT: :SHIT: 
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Vek : 51

Návrat hore Goto down

Odoslať  Lukas2003 za Ut 13 august 2013 - 1:44

Kľud chlapci, mmmmteam: Mik ti chcel len pomôcť a poradiť, tak neviem prečo taká reakcia. Čo sa týka Maktoka, tiež neverím tomu aby ťa chcel nejako oklamať, poznám ho dobre a nikdy s ním v klube neboli problémy, vždy keď mohol, pomohol. Určite so mnou súhlasí viac ľudí. Najlepšie by bolo keby si auto doniesol ku nám do klubu a pozrieme sa na to, predsa len venujeme sa tomu už nejaký ten rok a podobných problémov sme riešili už x...
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840

Návrat hore Goto down

Odoslať  mmmmteam za Ut 13 august 2013 - 7:52

:) trosku drsnejsia reakcia, a ako to tu pekne ozilo :)
maktoka som z nicoho neobvinil. par riadou hore, ak ste si vsimli, sme sa dohodli a vec je uzavreta. skusal som vsetky veci ktore tu boli popisane a nic. tak som uz objednal nove suciastky. takze pohodicka. ak som sa niekoho dotkol tak sorry! a este jedna vec, ked stretnem maktoka, tak takeho nadrbaneho ste ho este este nevideli :)

mmmmteam
Návštevník
Návštevník

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: