Posledná téma
» TATRA 813
Ne 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Ut 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Pi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Ut 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Ut 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
So 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Pi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Pi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
St 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Ne 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube

Gallery

Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama

Návštevnosť
TOPlist

Expedičné táborenie

Goto down

Expedičné táborenie

Odoslať  KamilB za Ne 9 marec 2014 - 10:18

Expedičné táborenie - je názov novej témy ktorá má inštruovať tých čo majú záujem zúčastniť  sa akcie ktorá reálne naplní význam slova expedície

Expedícia , vo význame off roadu,  je výjazd do divočiny bez toho aby som mal za riťou niekoho kto mi v prírode "navarí"  muysli :-) vof mikrovlnke.
to bol vtip, muysli sa nevarí, ja viem, pečie sa.

Teda o čo pôjde v seriáli článkov?
Plánujem realizovať expedíciu kde sa ráno v sobotu stretneme na stanici s batohmi na chrbtoch a expedičným autom v ruke. Prevezieme sa do bodu A, odtial pôjdeme po vlastných nohách a RC autá po kolesách, do bodu B.  Bod B ale bude vzdialený až 2 dni cesty pešo ,  cez hory a lesy, bez elektriny a bez wifi , možno tam bude signál telefónu , skôr nie, bez reštaurácie a sprchy, vane, vodovodu, pevnej postele a TELEVÍZORA. Jedoducho príroda !!!
Spať budeme v lese na karimatke, samonafukovačke, celte alebo jednoducho na zemi. Nad hlavou budeme mať stan , celtu alebo nebo plné hviezd.
Jesť budeme to čo si sami donesieme , pokrájame, ohrejeme, uvaríme a zjeme.
Piť budeme to čo budeme mať, zo sebou alebo si naberieme  vodu v studničkách či prameňoch.
Batérie do Rc áut si nebudeme mať kde nabiť .
Budeme smrdieť od dymu z táborového ohňa, budú nás bolieť nohy a iné časti tela,  ale zažijeme expedíciu,
tak ako na Discoveri(v telke)   :-D  alebo v  časopise Rýchle šípy( to pre tých starších).
Tu vám budem postupne pridávať  návody ako prežiť v slovenskom lese vo dne aj v noci.

Budem rád, ak teraz každý kto bude mať záujem o takúto akciu, napíše či by sa toho chcel zúčastniť.
Termín akcie bude toho roku , v čase keď bude dobré počasie a vhodná konštalácia hviezd(čiže teplo a sucho)
 :FRIENDS:
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Vek : 50

Návrat hore Goto down

Re: Expedičné táborenie

Odoslať  Subie za Ne 9 marec 2014 - 10:45

Samozrejme, znie to dobre ale........... navrhoval by som zo zaciatku resp. na prvu taku turu len jednodnovku teda skoro rano odchod neskoro prichod - mnoho znas take nezaziva a vsetko co sme do teraz citali,videli,poculi je viac menej teooria (hovorim z vlastnej skusenosti), aj to co tu budes davat je teoria samozrejme.. pokial to nevyskusame na vlastnej kozi, na prvu takuto expediciu by som navrhol jednodnovu akciu  :FRIENDS: 

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Vek : 21

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Ne 9 marec 2014 - 20:07

Tak to čo tu budem dávať teória z mojej strany nieje, od 15 rokov chodím táboriť do lesov a hôr, či v lete alebo zime, v daždi aj v snehovej víchrici, sám, alebo aj s ďalšími trempami, spával som v zime len tak na čačine v shehovom záhrabe, v jaskyniach, opustených banských štolách, na lodi a tak ďalej, v obyčajnom vatelínovom spacáku, karimatky vtedy tiež ešte neboli a o mobiloch nesníval ani Jules Verne.
 study 
Na jednodňové akcie chodíme bežne, dvojdňová akcia neznamená že budeme šlapať 12 hodín prvý deň a tak isto druhý.
 drunken 
Prvý deň to odhadujem na cca 4-5 hodinovú túru, druhy tiež maximálne tolko, ale to nebude celé v kuse. Veď sa nám treba aj najesť.
Ráno prvého dňa  bude cca 2-3 hodinový pochod potom obed v lese, kto čo bude mať so sebou, Lukáš pašteku, Mik rezeň z domu, Kamil43 radlera ...
Poobede  zase presun ďalej po trase cca2-3 hodiny a podvečer bude príprava na táborenie, stavanie stanov a bivakov, príprava dreva na táborák , opekanie alebo varenie. Po zotmení pri ohni pokecáme , posmejeme sa a pred spaním pohovríme o Zombie, Vlkodlakoch, divých zveroch, aby sme mali pekné sny  affraid
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Maktoko za Ne 9 marec 2014 - 21:38

Cavte :) znie to good :)
ja viem že možno budem znieť nejak nóbl. ale čo keď nam dojde štava v RCčkacH? už sme doexpedičli tym padom a už len túra s táborakom :) ako mne jedno , ja ho aj povláčim, len či nahodou nieje nejaky plán na udržanie aut v chode Very Happy toť vsijo :)
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift rc, Expedition rc, Tattoo mejker
Počet príspevkov : 604
Vek : 31

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Po 10 marec 2014 - 0:26

Maktoko napísal:Cavte :) znie to good :)
ja viem že možno budem znieť nejak nóbl. ale čo keď nam dojde štava v RCčkacH? už sme doexpedičli tym padom a už len túra s táborakom :) ako mne jedno , ja ho aj povláčim, len či nahodou nieje nejaky plán na udržanie aut v chode :Dtoť vsijo :)

tak s týmto treba počítať, bude dobré ak si každý zabezpečí potrebný počet akumulátorov, ja s mojím SCX kom na jednu 5300 pojazdím 3-4 hodiny, mám 3 ks, potom má Samo 2 ks na drift a Vilo jednu 3000 Nimhu, to odhadujem na dve autá akurát dosť.
každý si musí otestovať svoje auto, aby vedel kolko kapacity bude potrebovať na cca 12 hodín jazdy.
Samozrejme každý si musí nejako premyslieť čo urobí keď sa mu auto pokazí, ak mu nevadí že ho ponesie v ruke tak OK, ak ale máte doma nejakú tašku do ktorej vám vojde tak si ju vezmite,
ja v takom prípade sa budem snažiť dať moje auto do batohu, preto si to aj doma odskúšam či mi auto vojde do batohu vedľa laptopu a satelitu alebo ho strčím do druhej priehradky ku mikrovlnke s grilom  camp 
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Maktoko za Po 10 marec 2014 - 0:28

jop :) napakujeme sa štavou pre vehilke a ide sa :) bude to good ked to klapne . už len zohnať originálne špekáčky a nie totu múku či s čoho to robia Very Happy
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Po 10 marec 2014 - 0:34

zatial sa hláste kto by o to mal záujem a potom sa pustím do písania článkov čo a ako si sebou vziať  :OK: 
v každej časti si preberieme aj možnosti ktoré pripadajú do úvahy, napríklad aj v lese si viete svoje Lipolky 2 články nabíjať, ako , to sa dozviete v článku kde to budeme riešiť  study 
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Maktoko za Po 10 marec 2014 - 0:37

Ja predbežne.
Maktoko
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Subie za Po 10 marec 2014 - 0:58

Ja predbežne :)

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Vek : 21

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za Po 10 marec 2014 - 8:33

z nicim nemam problem kurat z casom a tymi baterkami daj hned na uvod to ako ich nabijat bez elektriny a aby som na chrbte nemusel niet 2 x 2 metre solarny panel.
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1291

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Pi 23 máj 2014 - 8:01

vrátim sa späť k tejto téme kedže sa nám otepľuje a blíži sa čas na takúto expedíciu :SUPER: 
tak aby som to zhrnul, kedže niekolkí z vás by ste mali záujem (podla toho čo ste mi osobne vraveli) o túto expedičku tak vám tu popíšem čo budete potrebovať  a čomu sa treba vyvarovať aby sa nám akcia podarila , dúfam že si to prečítate a deň pred odchodom budete znovu pozerať na web že co nám to tu písal a nakoniec večer pri ohni budete kukať do prázdneho ešusu(AL hrniec zo sklapacu ručku) a jesť korienky spod duba lebo tie sú najlepšie  :eru:  zatial čo čitatelia pozorne čítajúci si budú mastit bruško po fasa žranici a celú noc si budú tíško prdieť do spacáku zatial čo flákači budú sračkovať  z  dažďovej vody  lebo sa nenapijú tam kde treba a nenaberú si dosť vody z prameňa keď budeme pri ňom lebo nebudú mať do čoho  :-D  šak načo fľašu brať sebou  :na:

Naposledy upravil KamilB dňa Pi 23 máj 2014 - 9:19, celkom upravené 1 krát.
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Expedičné táborenie - OBLEČENIE

Odoslať  KamilB za Pi 23 máj 2014 - 8:25

OBLEČENIE
kedže ideme do prírody tak musíme počítať so všetkými živlami Oheň Voda Vítr Dým (to bola jedna pesnička) +Slnko
ako som menoval podstatné je obliecť sa do pohodlného bavlneného oblečenia, ktoré je síce ťažké a niedosť dýcha zato je teplé a dosť ohňovzdorné,
teda myslím na RIFLE(nohavice) alebo čokolvek zo 100% bavlny (maskáče vojenské nie od číňaňa) a na vrch tričko a nejakú bundu do chladu, stále hovoríme o bavlne, preto lebo večer pri ohni keď budeme sedieť alebo spať, tak uhlíky prskajúce od ohňa by nám súčasné bežné oblečenie z umelých vlákiem prepálili a nebodaj aj podpálili     nato treba myslieť
ja vám nevravím aby ste bežali do obchodu, ale stačí doma pozrieť do skrine a kus sa zamyslieť, elastické rifle asi nebudú bars bavlnené a tričko čo vyschne za 3 minuty a netreba ho žehliť asi tiež nebude bars z prírodných vlákien, ak si nieste istí opýtajte sa doma či vám to iskra z ohňa neprepáli  bounce 
ideme na 2 dni, nepotrebujete všetko 2x jednoducho sa večer nebudete sprchovať lebo sprcha v lese  affraid  jedine snáď ponožky ak sa niekde vyčvachcete , spať budete v spodnom prádle a tričku lebo spacák vás dostatočne zahreje + prdy  drunken 
naviac si treba pribaliť pláštenku do dažďa, tá stojí cca 0,50-1€ malý balíček v tesku alebo inom megastore
a čo na nohy,
teda okrem ponožkoch ktoré zase odporúčam 100% bavlnené
topánky, ak vám vyhovujú "tenisky" tak budiž, ja ale odporúčam "vybramy" alebo inú turistickú(vojenskú) pevnú obuv nad členky,
najlepšie koženú, lebo tomu ohňu a teplu najviac odoláva koža a potom bavlna
a na vrch tela si treba vziať tiež niečo, vrch ako vrchol je hlava a jej vrch, čiže pokrývka hlavy, kalap, čapka, šiltofka, debilka, plembak,helma...
je to na vás, jednoducho ochrana hlavy pred slnkom, vetrom , zimou, otlčením a iné  afro

Naposledy upravil KamilB dňa Pi 23 máj 2014 - 8:53, celkom upravené 1 krát.
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Pi 23 máj 2014 - 8:50

kedže budeme spať v lese bez strechy nad hlavou treba počítať že v noci je chladno, vlci už iba v rozprávkach a tak jedine čo nám môže vadiť je vítr, severní vítr a ten je krutý
[You must be registered and logged in to see this link.]
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za Ne 25 máj 2014 - 0:04

Jednu noc v lese prezijem i v slipoch a z 6 az 9 pivami mi nebude chybat obsolutne nic Very Happy Kam by sa slo ?
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Po 26 máj 2014 - 0:00

Slánske vrchy - Údolie obrov
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Stevo83 za Po 26 máj 2014 - 8:05

najs najs...tesim sa velmi na tuto akciu...a z vlastných skúsenosti akurát dodám že nad ránom je najchladnejšie na nohy (chodidlá) preto na noc teplé ponožky  ;-) 
Stevo83
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : elektronika, RC auta, hudba, ping-pong, tenis a veľa veľa iného
Počet príspevkov : 238
Vek : 35

Návrat hore Goto down

Odoslať  mikee19 za St 28 máj 2014 - 3:44

hmmm som za. zozenie miejaku baterku navyse a dza het :) vsetko zalezi od terminu (dost natresk na vikendy)
mikee19
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 552

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za St 28 máj 2014 - 4:59

termín po PMD, podla počasia a toho aby sme mohli ísť všetci čo chceme i ked bude ťažké sa zladiť ,ale nejako to zvládneme  cheers 
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za So 31 máj 2014 - 22:38

Bolo by dobre az na buduci mesiac po pmd lebo ak by som nebol v robote dva vykendy po sebe resp. v jednom mesiaci tak ma zozeru.
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Vybavenie na spanie

Odoslať  KamilB za Ne 1 jún 2014 - 7:59

Posunieme sa ďalej, už vieme čo si obliecť a teraz je narade ako a v čom budeme spať.
Termín našej expedície by mal byť v čase letného počasia ale kedže budeme v lese  tak treba počítať aj s nižšou teplotou v noci ak by sa nám nečekane pokazilo počasie.
Kedže si ponesieme všetky veci na vlastnom chrbte tak treba pamätať na celkovú hmotnosť nákladu a nosnosť svojho tela, preto sa treba rozhodnúť v čom budeme spať.
1. možnosť je STAN, dnes sú bežné aj rýchlorozkladacie jednomiestne stany, ked ho máte, ak nie tak lacné hypermarketové dvojmieste stany na letnú akciu úplne postačuju, ak v ňom spí jeden má kopu miesta na osobné veci a nemusí sa tlačiť, ak ho obsadia dvaja tak to bude akurát. Pri jednovrstvových stanoch netreba zabúdať  na rannú rosu ktorá môže preniknuť cez steny aj dnu a tak netreba na steny stanu prikladať veci alebo na nich tlačiť telom z vnútra aby voda nepresiakla dnu, alebo treba  cez stan prehodiť nepremokavú plachtu.
Pokial je stan dvojplášťový takéto starosti vás trápíť nemusia.  Sleep 
2. možnosť je "spať pod širákom" myslí sa tým spať pod holým nebom, nad hlavou len hviezdna obloha, samozrejme že si treba spanie umiestniť pod niečo z čoho na vás nepadne rosa. Pokial by chcel takto spať ešte niekto okrem mňa tak tomu osobne vysvetlím ako nato.

Ďalším bodom je v čom a na čom.  lol! 
nebudem tu popisovať to načo myslíte (lieh, ženy...) ale mám na mysli izolačné vrstvy.
1. v čom - SPACÁK
keď bude predpoveď počasia na 27-30°C cez deň a 15°C v noci tak k tomu treba aj zvoliť spacák, na dnešných spacákoch je napísaný ich rozsah teplotného komfortu, čiže na teplotu cca 10°C si nebudem brať spacák do -15°C, lebo sa v ňom uvarím , jedoducho stačí čítať a rozmýšlať  study 
2. na čom - izolant od zeme, ľudovo KARIMATKA / NAFUKOVAČKA
určite si treba pod spacák dať izolačnú vrstvu, do doby než boli prvé karimatky tak veľa možností nebolo ale dnes je na výber, to už nechám na vás, najlacnejšia a najľahšia na nosenie je karimatka, jedno alebo dvojvrstvová, potom sú samonafukovačky a aj staré obyčajné nafukovačky, ktoré síce veľa neizolujú ale spíte aspoň  na mäkkom, kedže nepôjdeme na akciu v zime ,tak bude stačiť.

Tak už vieme čo treba na noc a ešte pár vecí ohľadom umiestnenia bivaku (miesta na spanie).
Miesto na spanie je ideálne keď je mierne šikmé a rovné a súché, nie blízko ohniska aby sme neuhoreli a tiež na mieste kde nás nič z hora neohrozí, padajúce kamenie, konáre...
...tak teda dobrú noc...   camp

Naposledy upravil KamilB dňa Ne 1 jún 2014 - 8:07, celkom upravené 1 krát.
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Ne 1 jún 2014 - 8:02

[You must be registered and logged in to see this link.]
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za Po 2 jún 2014 - 6:51

Kamil ty ich odradis ked tu popisujes aka je to veda a kolko toho treba niest. Jednoducho Ideme prechladneme pomarodujeme a budeme vdacny za skvely zazitok Very Happy Teraz vazne: Najdolezitejsie je odizolovat sa od zeme a aby na cloveka nepadla rosa ako Kamil povedal Osobne to vyriesim termomatkou (tenka lahucka "karimatka") a prikrijem sa celtou. Hotovo.
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Strava a nápoje

Odoslať  KamilB za St 18 jún 2014 - 23:50

Prešli sme si čo na seba , ako sa vyspať a ešte nám treba aj jesť a piť.  drinking 

Za 2.svetovej vojny a ešte dlho po nej než sa začala predávať voda v PET fľašiach sme vodu vôbec neriešili, že v lete piť 2-15litrov vody bo horúco a podobné bludy vymysleli až výrobcovia  a predajcovia balenej vody.  study 
Bežná vojenská čutora má cca 0,8-1 L obsah a to bohate stačí a stačilo aj vojakom, na slovensku a v slovenských lesoch je vody hocikolko, dúfam že nám ju tie svine poslanecke nepredaju  :SHIT: 
Takže ak vám stači pitná voada tak si so sebou stačí vziať 0,5L Pet fľašu s vodou a určite cestou natrafíme na studničku, ja som si brával so sebou aj šumienky lebo mám rád sladké
a na večerné posedenie si každý vezmite to čo potrebujete, musíte a hlavne smiete piť   drinking drinking drinking 
Čo na jedlo,
treba si rozvrhnuť deň a hneď si to viete spočítať, ráno sa naraňajkujete doma, na desiatu horalka, na obed počas expedície si doma pripravíte bagetu, chlieb s rezňom , rohlík zos salamu ... v dostatočnom množstve, na olovravant zase nejaký keks a večer budeme kempovať pri ohni tak tam si treba niečo teplé dať, buď si uvaríte sáčkovu polievku a k tomu vám treba nádobu na varenie nad priamim ohňom (ešus , kotlík) a hlavne BAGER - lyžicu alebo si niečo opečiete na ohni. Gril asi neponesie nikto takže budeme opekať klasicky na palici a tú si treba v lese odrezať, čiže potrebujete mať pri sebe aj NOŽÍK , s ním si aj odrežete chlieb a narežete špekáčku aj pripadne zakolete medveďa alebo vlka čo vám večer polezie do spacáku  jason 
Na druhý deň ráno si treba niečo dať na raňajky, ja si varím čaj a automaticky ho varím v ešuse a k tomu nejaký ten chlebík s paštétou , potom na desiatu zase nejaký keks a to mi stačí lebo poobede už budem doma a tam si dám čo bude navarené.  smack 
Samozrejme si do ešusu hodím aj nejaku paradajku aby sa mi nerozpučila v ruksaku a papriku , cibulu hodím hoci kam.

PS: Nožík + bager + fľaša na vodu je povinná výbava
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Ne 20 júl 2014 - 23:47

Predpokladám že ste si všetci čo máte záujem o takú expedičku všetko naštudovali a viete už teoreticky čo a ako, teda je čas prikročiť k určeniu termínu akcie.
Akcia by mohla byť v auguste 2014, ja prvý víkend nemôžem a potom sa budeme riadiť podľa počasia a záujmu o akciu.
Navrhujte  kedy budete mať volno sobotu a nedelu  bouncy
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  manmaro za Ne 20 júl 2014 - 23:58

So mnov je to tak ze by som mal mat volno prvi augustovi tyzden ale nie vikend. Dalsi vikend tocim svadbu a potom zasa robota cize zo mna nic. Jedine zeby motyka vystrelila a ak si dohodnete termin pokusim sa mu nejako prisposobit no berte to skor tak ze sa nezucastnim.
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za St 6 august 2014 - 23:26

hmm, nikto nič, počkáme, asi dovolenkujete ,
ale ak nedovolenkujete a nechcete ísť, jednoducho napíšte že nechcete ísť, aby sme nečakali zbytočne   
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za Po 11 august 2014 - 5:00

dnes som rozprával s Martinom a on má záujem o túto akciu, akurát je na prázdninách kde nieje internet takže ešte čakáme na ďalších, predbežne to bude v druhej polovici augusta cheers 
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tony53 za Ut 26 august 2014 - 9:59

Ahojte.

Vyzerá to zaujímavo, len neviem či to v tomto roku ešte stihneme.
Počasie je na h...o a škoda si uhnať zápal pľúc alebo niečo podobné.
Tony53
Návštevník
Návštevník

Vaše záujmy : elektronika
RC automodelárstvo
Počet príspevkov : 14

Návrat hore Goto down

Odoslať  KamilB za St 27 august 2014 - 0:40

Ahoj Tony,
tak zatial máš pravdu ale ja ešte tajne dúfam že bude suchá a teplá jeseň. Naše lesy sú najkrajšie v jeseni.
no uvidíme.
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down