Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Posledná téma
» TATRA 813
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyNe 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyUt 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyPi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyUt 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyUt 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptySo 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyPi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyPi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptySt 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. EmptyNe 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube


Gallery


3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty
Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama



Návštevnosť
TOPlist

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

3 posters

Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  JRM Ut 8 február 2011 - 9:41

Po precitani jedneho zahranicneho vlakna ma priviedla myslienka k jednemu podobnemu planu. Nakolko som mal este jednu novu nepredanu S-kovu Sakuru, tak padla volba na to aby som na nej spachal nieco podobne [nie detailne ale koncepcne] ako L....k. Idea Cielom bolo dostat komplet motorove loze aj s pohonnou jednotkou co najblizsie do predu kvoli znamim dovodom. Takze asi najjednoduchsim sposobom bolo rozhodnutie otocit cele plato o 180 stupnov vzad. Nasledne nasledovala vzajomna vymena zadnych a prednych bulkheadov ktore ide v pohode zamenit. Uprava bola nutna hlavne kvoli zadnemu parohu ktory v podstate ostal na povodnom mieste. Idea Dalsou upravou bola zamena prednych a zadnych ramien klasickym sposobom, ale u pred napravy som cecka pretocil do povodneho stavu cize L na lavo a R na pravo. Predne kamene boli zo zrejmich dovodov pretocene napred tak ako ma L..s. Samostatnou kapitolou je riadenie ktore sice aj eliminovalo povodny Ackermann. Neskor dolozim aj foto kde je jasne umiestnenie serva ktore je teraz umiestnene na naprotivnej strane motora takze, posoby hlavne vyvazujuco a neni tym padom na rane tak ako keby bolo v prednom narazniku. Povodne riadenie bolo vymontovane a jeden respektive dva identicke pakove prevody boli umiestnene na prednej plosinke ktora je umiestnena na mieste prichytenia predneho stabilizatora k bulkheadu. Ten nazov concept som zvolil zamerne z opatrnosti, aby som predisiel pripadnemu neuspechu. Dnes boli naplanovane prve jazdne testy ale, z technickych pricin to nebolo mozne, takze az zajtra sa presvedcim o spravnosti ci nespravnosti toho to riesenia. Na celom podvozku resp. plate pribudli iba dve nove diery na montaz serva, takze je este zachovane pre pripadnu prerabku na povodny stav. V pripade priazdnivych skusok bude samozrejme nutnostou modifikovat spodne plato kde sa dost podstatne obmedzi pocet otvorov, a taktiez zrejme aj otvor pre baterie bude z najvacsou pravdepodobnostou zruseny. Dalej by sa malo dorobit vysunutie prednej casti plata na uchytenie predneho narazniku ktory je identicky s tamiyou TB a TRF. Zadny vystupok ktory bol povodne pre predny naraznik, tak bude z najvacsou pravdepodobne zachovany kvoli niektorym dementom na trati aby som mal aj zadnu ochranu. Idea Laughing Zajtra poreferujem ako to cele vobec dopadlo, ale z mini bytovych skusiek mam celkom dobry dojem. Tu provizornu stresku nad prednym riadenim si prosim nevsimajte lebo je to iba provizorium kvoli testom a uchyteniu karoserie.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Naposledy upravil JRM dňa Po 19 marec 2012 - 7:43, celkom upravené 2 krát.
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  baracuda Ut 8 február 2011 - 11:03

hehehe, vyzerá to super, tiež teraz riešim niečo na xraya, niejaký konverzný kit čo dám vyrobiť,...
inak čo to máš za disky? super vyzerajú
a daj potom vedieť ako to jazdí, a či sa vyplatí sypať peniaze do nejakej konverzie
inak neporadiš niekoho kto sa vyzná do navrhovania rôznych dielov, a niekoho kto sa vyzná do koncepcie drift podvozkov, čo tak je najlepšie spraviť, atd...

baracuda
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 353
Registrovaný : 02.10.2010
Bydlisko : BA

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  ggeerrii Ut 8 február 2011 - 18:58

JRM písal som to inde a píšem to aj sem si borec a vyzerá to parádne ked to dáš potom spraviť , hneď mám záujem o jeden kus toho chasis a tích dielov , ked to dnes odjazdíš daj my vedieť :)
ggeerrii
ggeerrii
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Vaše záujmy : modelárstvo
Počet príspevkov : 1232
Registrovaný : 24.05.2010
Vek : 28
Bydlisko : Žilina

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  JRM Po 12 september 2011 - 6:07

Po dlhsom odmlcani by som chcel uspesne pokracovat vo vyvoji toho to konceptu ktory, by mal byt nasadeny v novej sezone ako car No-1. V najblizsich dnoch ocakavam prisun niekolkych dolezitych dielov co nas posunie o trochu vpred. :tleskam: :edi:
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  ggeerrii Po 12 september 2011 - 7:42

držím palce, o postupe informuj nakolko ma to dosť zaujíma
ggeerrii
ggeerrii
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Vaše záujmy : modelárstvo
Počet príspevkov : 1232
Registrovaný : 24.05.2010
Vek : 28
Bydlisko : Žilina

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  JRM Št 20 október 2011 - 0:17

Priebezne testy na asfalte su uspokojive, no uvidime ako to dopadne v nedelu na koberci? 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. 204409
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  JRM Ne 25 december 2011 - 10:08

Koberec tomu to nastaveniu rozhodne nesedi ale, nehodlam to prenastavovat kvoli 3-4 pretekom. Ostane to tak, ako to je a bude to pred urcene iba pre asfalt kde bude kvalitnym superom pre spickovych jazdcov! Na koberci bude nasadena iba najvyssia carbon RRD verzia ktora sa uz osvedcila. [You must be registered and logged in to see this image.]
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4. Empty Re: 3Racing-Sakura SFD-Concept.No-4.

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.