Posledná téma
» TATRA 813
Ne 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Ut 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Pi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Ut 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Ut 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
So 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Pi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Pi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
St 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Ne 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube

Gallery

Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama

Návštevnosť
TOPlist

ODKLONY

Goto down

ODKLONY

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 6:50

no a je tu nova diskusia a to ohladom odklonov .
v ggeerriihho vlakne SAKURA sa riesila tato otazocka a trosku ste ma zaskocili ... nakolko moje info a urcita technicka znalost je asi nedostatocna ... no tak rad by som sa o tom dozvedel viac ...

Prva otazka na Vas je takato : kolko z vas jazdi alebo jazdil odklony v RC DRIFTE ?
peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 379

Návrat hore Goto down

Re: ODKLONY

Odoslať  gino za Št 4 august 2011 - 7:30

Ja osobne som na TT-čkách mal odklony nastavené od výroby pretože som nemal D-čkovú verziu , kde sa už odklony dali nastaviť .
Samozrejme po čase som docielil aby mi zaberalo celé ABS-ko , ale to za cenu nerovnomerného zdretia pneumatiky a vznikal mi kužeľ .

Od času čo som dostal do rúk X-raye som na začiatku nenastavoval geometrie no po čase keď sa mi dostali do rúk pravítka na geometriu sú do dnešného dňa nastavené nuly .

Odpadá mi tým pádom čas , ktorí som strávil kým sa mi prispôsobilo ABS-ko na maximálnu styčnú plochu a kolesá začínajú zaberať hneď po miernom zabehnutí .

Toľko moje nastavenie odklonov
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Vek : 33

Návrat hore Goto down

Odoslať  baracuda za Št 4 august 2011 - 7:48

ja na svojom D-maxe odklony jazdím, na asfalte som rozdiel necítil i keď išli po hrane, teraz som dal nové ABS + ešte väčšie odklony, musel som aj spojovačky vymeniť za kratšie (takmer ako japonci) neviem či sa zmestím do setupu + CS uvidím ktorý bude najideálnejší, a tak budem jazdiť, uvidím ako to pôjde, na závodoch uvidíš

baracuda
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 353

Návrat hore Goto down

Odoslať  ggeerrii za Št 4 august 2011 - 8:08

moju verziu poznáte je to v SAKURE téme ...
Mám ich iba vpredu presne povedať neviem kolko ide to po hrane nie extrémne ale ide a zmeny sú velké
cítim to ...
ggeerrii
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Vaše záujmy : modelárstvo
Počet príspevkov : 1232
Vek : 23

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 8:39

odkloni pri nasich abs a limitoch motora len zhorsia jazdne vlastnosti
na asfalte to smyka az az jazda je pomala az nudna a pokial tam das este aj odklony tak sa ledva rozbehnes
skusal som aj na koberci aj na asfalte ( po par hodinach mas s toho kvetinace ) po case sa aj tak zabrusia a mas aj tak celu plochu kolesa na drahe

premna odklony su len cisto esteticka vec a pri drifte mne osobne nepomohli prave naopak

a co sa tych ABS planujeme nahradu lebo na asfalte je to nuda a ako ste mohli poniektory vidiet na anicke s inym typom meksim je to ovela vecsia zabava
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248
Vek : 29

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neon87 za Št 4 august 2011 - 9:11

Mik ja osobne som nedriftoval este na koberci lebo neni cim Very Happy ale ako som vas par krat vydel tak ide vam to super.... klobuk dole rozbehly ste sa ked spomeniem na zaciatok co nas bolo asi zo par .... a ti odklony som ties toho nazoru ze je to len na estetiku a nic tym nezmenis ked to ma driftovat tak aj bez odklonu ved ide vam to aj bez toho..... :SUPER:
Neon87
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 416

Návrat hore Goto down

Odoslať  Adames za Št 4 august 2011 - 9:29

viem moj nazor bude asi bez vahy ale aj tak mi to neda proste ja som za odklony no podla typu porchu na ktorom jazdim ked jazdim na koberci davam si odklony pretoze mam nedotacve auto a na koberci mi tie odklony dost pomahaju no na betone necitim zmenu pretoze sa tak ci tak zbrusia podla toho ake odklony mam cize zas mam rovne cize na betone to nema vyznam ...

tot moj nazor
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Vek : 21

Návrat hore Goto down

Odoslať  Lukas2003 za Št 4 august 2011 - 9:33

Na ABS je to tak ako píše Adam, na asfalte necítiť žiadny rozdiel ale zase na koberci to cítiť je!
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840

Návrat hore Goto down

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 9:42

ho ho ... som ani necakal ze sa niekto najde ale super . tak si to zhrnme:
predne odklony a koberec, nakolko vacsinou sa jazdi koberec a opotrebovanie pneu /abs/ je nulove, ak tak len prelestenie. Naschval davam priklad koberec kde sa pneu nederu,nebrusia atd...
Podla mojho nazoru a skusenosti, je prave v drifte pouzitelnost prednych odklonov na mieste.
A pri CS si dovolujem tvrdit, priam nutnost ...

Ako to objasnit alebo ako si obhajit svoje tvrdenie? Neviem ako by som mal zacat .. porovnanie NULOVE - obe pneu sedia celou plochou na podklade /nebudem komentovat

1-2-3 atd. stupne - pneu sedia iba vnutornou stranou na podklade ale to vsetci dobre vieme.

dajme si priamo priklad pouzitia a nasledne spravanie sa kolies, pneu. Vsetci jazdime 4WD podvozky a trate alebo zavodne drahy ktore maju zakruty ostrejsie ako by bolo mozne v on roade prejst nakolko sa po nich pohybujeme driftom. / poznamka :dolezite bodovacie znacky / funkcnost?
nastavte si odklony na pozadovany stupen, postavte ato na podlozku a vytocte kolesa doprava .. moment prekvapenia : pri vytoceni kolies doprava je pneumatika na pravom kolese celou plochou na podklade a lave na vnutornej strane pneu.a naopak. Nic nezvycajne. No a prave tento efekt dovoluje prejst zakruty blizsie pri puklici a dosiahnut tak vecsie bodove score ...
nase podvozky ako som uz spomenul su 4WD a tak vsetky kolesa tahaju nas podvozok a predna naprava akoze taha alebo sa snazi drzat stopu vytocenych kolies ... my vsak teda aspon ja pouzivam na prednej naprave pevnu os a tak funkcia otacania kolies : vnutorne koleso menej vonkajsie viac zanikla. pri nulovom odklone su obe pneumatiky na podklade a tak sa snazia narovnako taht podvozok do smeru vytocenia, ale pri odklone sa len koleso na celej ploche snazi udrzat smer a druhe nielen ze preklazava vred ale aj je tahane a tak nam umozneje lepsi prejazd okolo puklice ...
asi takto by som to definoval aj ked mozno som to nevyjadril tak ako by som to vedel ukazat a povedat osobne ... snad ste ma pochpili

peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  cigi za Št 4 august 2011 - 10:09

Ako tu píšete , CZ - ABS majú svoje muchy ,je to zastaralá hmota pre driftpneu ak dovolím si tvrdiť že jedna z prvých.
Na mäkších plastových pneu sa jazdí vonku lepšie to je pravda. Určite príde raz deň keď CZ-ABS zaniknú a začnú sa používať iné druhy.
To zas bude laborovania.
cigi
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 28
Vek : 38

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 10:10

ak das na koberec dopredu odklony tak auto nezataca
minule som to skusal zatocis plny pridas a auto ide takmer rovno predna naprava uz nema ziaden grip s 0 odklonmi auto ma vesci jazdy rejt

ved si to odskusajte doma na koberci nastav si odklon zatoc plny a pridaj potom daj 0 odklon zatoc a pridaj uvidis ze auto s odklomni pojde dlhsie rovno a v technickej casti trate nemas sancu zvladnut 2-3 zakruty po sebe nasledujuce prava lava prava ...
Idea
( este raz pripominam s nasimi abs a nasimi limitovanymi motormi ! )

vecsina z nas ma karda a tam CS asi velmi neporiesis Idea

Naposledy upravil mik6666 dňa Št 4 august 2011 - 10:18, celkom upravené 1 krát.
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 10:18

jazdim ... viem co hovoris no ja osobne mam odklony v predu 5 a v zadu 3 ... a moje auto na abs a na koberci pri plnom plyne nehrozi aby islo rovno ...
peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 10:20

lebo pouzivas CS a zadok ta pretaca a taktiez mas vykonejsi motor
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  cigi za Št 4 august 2011 - 10:24

To je fajn že mate limit na motor ale to chce potom aj správne nastaviť prevodový pomer. Potom by si nemal mať problém zatočiť a jazdiť s odklonmi. Pomer na koberec je vždy iný ako na asfalt a tak isto na akomkoľvek inom povrchu.
cigi
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 28
Vek : 38

Návrat hore Goto down

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 10:26

nepouzivam CS to pride neskor ... najskor sa musim naucit jazdit normal potom CS
peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 10:32

TB03D vpredu odklon vzadu 2,5 zbiehavost zamknuty zadok otvoreny predok 13,5 senzor
v zatackach vynasalo predok technicke casti 0 bodov

pokial som tam mal odklon 0 slapalo ako malo

mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 10:39

hm tak zamkni predok a potom vyskusaj .. a nakoniec daj dopredu volnobezku ... Laughing
no a este nieco ma napadlo ked si dal parametre tvojho podvozku ... ja jazdim d-max a presne to iste nastaveni mam aj na schumim 3,5 a neskutocny rozdiel jedno je pretacave a jedno nedotacave ...
peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 10:53

naco tam budem trepat tie odklony ked mi to nevyhovuje ? ani esteticky nepaci
popisal som ako sa sprava moje auto s odklonami je to moj nazor mnou odskusana vec

iny podvozok ine jazdne vlastnosti iny styl jazdy ine ruky kazdy si vybera co sa mu najviac hodi

technika nieje vsetko mlady tomas je prikladom TB03 z krabice postaveny s johnsonom + teu101 a nema problem sa dostat na bednu

mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  peter656 za Št 4 august 2011 - 11:24

presne vec pohladu ...
peter656
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  mik6666 za Št 4 august 2011 - 11:28

:FRIENDS:
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Návrat hore Goto down

Odoslať  gino za Št 4 august 2011 - 16:56

:-J Pozor , pozor :-J
Jazdné vlastnosti auta sa menia každou aj keď len jednou zmenou na podvozku , no podľa mňa nieje riešenie urobiť len jednu zmenu .
Pri používaní CS je nepomer prevod predok - zadok čiže tak považujem za nutnosť urobiť niečo s prednou nápravou a jej geometriou pretože zadok ma bude permanentne predbiehať .
U podvozkoch kde CS nieje sa dá laborovať aj ináč nie len zmenou geometrie , nesmie sa zabúdať navšetky ostatné nastavania od diffov až po tlmiče .

V neposlednom rade je to vec každého jazdca ako má nastavené auto a každý si bude stáť za svojim ideálnym nastavením :OK:
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Vek : 33

Návrat hore Goto down

Odoslať  cigi za Št 4 august 2011 - 18:28

Predsa to nie je len o estetike.