Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Posledná téma
» TATRA 813
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyNe 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyUt 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyPi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyUt 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyUt 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptySo 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyPi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyPi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptySt 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... EmptyNe 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube


Gallery


Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty
Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama



Návštevnosť
TOPlist

Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

+3
Lukas2003
KamilB
Adames
7 posters

Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Adames Ut 4 jún 2013 - 9:07

Takže kto bol v Blave tak asi vie čo sa mi tam stalo no pre istotu to napíšem... Samozrejme pred finalovimi betlami sa mi podarilo prepólovať baterku keď som ju zapájal do regulátoru. Samozrejme odišiel mi regler. prekvapenim bolo pre mňa že aj baterka. Nakoniec som sa dozvedel že baterka by mala mať ochranu a regler možno taktiež. Tak na druhý deň som skočil do shottera aj s reglerom a dal mi diodu ktorú mi tam "pravdepodobne" vypálilo. Našťastie to bola ona a keď som to prepájkoval tak bolo treba dať dohromady baterku že či to pôjde dnes som vybral z poistky vlastne ten "vlas" a napajkoval som to na miesto kde to vyhorelo aspoň tak sme sa domnievali.

A vuala keď som baterku hodil pod nabíjačku tak sa úplne v pohode nabíjala. Keď donabíjalo a skúsil som napojiť ju o regler ... tak všetko šľapalo ako hodinky... rep. ešte šľape Very Happy takže som sa vám chcel poďakovať čo ste mi poradili ešte v blave že čo a ako. A ako to dať zas do kopy. Takže diki moc Wink cheers ;-)
Adames
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Registrovaný : 29.04.2010
Vek : 26
Bydlisko : Hasniska city :D

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  KamilB Ut 4 jún 2013 - 19:37

POZOR PRE VŠETKÝCH čo majú tak hlúpo riešené napájanie regulátora ako aj ADAMES
tu v príspevku vyššie

neustále vás nato upozorňujem affraid že takto to nemáte mať riešené, na celom svete modelári (okrem vás čo vám píšem)
používajú na jednom konci zariadenia samca a samicu to je jedno aký typ konektoru , jednoducho blbovzdorný spoj to znamená že to naopak do seba nestrčíte, neviem kto vám poradil že z baterky treba vyťahovať napájací kábel a do tých dvoch dier strkať káble z regleru Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 804706 Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 804706 Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 804706 , je len šťastie že to adamesovi ešte funguje a že sa nič iné nestalo, že ste nevyhoreli a iné nešťastie,
na nabíjanie bateriek používate ochranný vak , to je OK, ale tam tečú len malé prúdy a do baterky strkáte naopak káble z reglera, ved to je nenormálne study study study
ešte minulý týžden sa mi tu jeden dušoval že jemu sa to ešte nestalo aby dal naopak,
na preteku máte stres a to sa to potom lahko prepoluje, všimnite si že už posledné várky lipoliek nemajú vyťahovacie káble a na koncoch kábla u 5000mAh kapacít sú už 6mm koncovky !!!! ved ten výrobca nieje blbec vie aké môže mať následky prepolovanie,
ja by som dal určite do technických pravidiel to, že ak bude niekto používať takéto NEBEZPEČNÉ affraid
riešenie napájania,nebude na pretek pripustený :SHIT:
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Adames Ut 4 jún 2013 - 21:22

Do teraz som na tým ani neuvažoval lebo to bolo dosť dlho zaužívané ale teraz už je to moja priorita. Kamil plne s tebou súhlasím. No mal by som iba jednu otázku ..... Budeš to objednávať ty alebo každý si to musí objednať sám ? Question
Adames
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Registrovaný : 29.04.2010
Vek : 26
Bydlisko : Hasniska city :D

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Lukas2003 Ut 4 jún 2013 - 23:06

Inač zaujímavé že v Shotteri ti dokázali poradiť, lebo väčšina z predavačov ani nevie čo je dióda Very Happy Very Happy
Lukas2003
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 34
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Adames St 5 jún 2013 - 0:18

tiež som bol prekvapený Very Happy
Adames
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Registrovaný : 29.04.2010
Vek : 26
Bydlisko : Hasniska city :D

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Základné pojmy z elektroinštalácie v RC aute

Odoslať  KamilB St 5 jún 2013 - 0:22

tu som nakreslil jednoduchú schému zapojenia v Rc modeloch, vidím že o tom dosť ludí nemá ani páru, poprosím lukáša aby to dal aj duplicitne do temy elektroinštalácie
teda k obrázku, to oranžové kolečko je spoj káblov z akumulátoru a regulároru , v ďalšom príspevku vám popíšem možnosti realizácie tohoto elektrického rozoberatelného vysokoprúdového spoja
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Elektrikschema
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Základné pojmy z elektroinštalácie v RC aute

Odoslať  KamilB St 5 jún 2013 - 0:42

tu sú niektoré bežné RC silové konektory,
Tamiya je z nich najslabší, ten by som použil v pomalých crawleroch alebo Rc hračkách
ostatné sú vhodné na vaše učely , všetky sú z istotou do 80A (osemdesiat ampérov)
treba sa rozhodnúť a vybrať si niektorý jeden z nich sa napájkuje na kábel od ESC a druhý na batériu, všetky konektory sú bežne dostupné v modelárskej predajni a sú riešené svojím obalom tak aby nedošlo k prepólovaniu
Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Konektore


Naposledy upravil KamilB dňa St 5 jún 2013 - 0:55, celkom upravené 1 krát.
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Základné pojmy z elektroinštalácie v RC aute

Odoslať  KamilB St 5 jún 2013 - 0:47

na obrázku vpravo dole je fotografia tej schémy ktorú som nakreslil na obrázku vyššie , miesto toho oranžového kolečka je tam spoj konektorov XT 60,
označenie male = mužský , teda pipík
označenia female = ženský teda pišuľa
male ide do female Embarassed ale jeho obal a tvar obalu je riešený tak aby 3,5 konektory vnútri nemohli byť zapojené opačne aby nedošlo k skratu
dúfam že to chápete kto nie nech príde ku mne ja mu to vysvetlím obrazne :na: :na: :na:
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  KamilB St 5 jún 2013 - 1:14

Subie napísal:Kedysi ,na zaciatkoch pouzivania Lipoliek sme to takto riesli pre pripad, aby ked niekomu odide baterka a nema nahradnu vie mu dalsi pozicat a mame rovnake konektory...
kedysi ste boli asi dosť hlúpy a poniektorým to zostalo dodnes, výsldky takejto hlúposti na seba nenechajú dlho čakať, skôr si myslím že ten ktorému sa to ešte nestalo musel nieže stúpiť do hovna ale sa v nom musel minimálne váĺať ked ešte nemal žiaden skrat Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 804706 proste šťastlivec
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Subie St 5 jún 2013 - 1:27

Okej, myslim ,ze to nema zmysel dalej rozvadzat, Adam spravil chybu, mal byt opatrnejsi ale mal stastie .... Kto chce si konektory zmeni, kto nie nie

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  mik6666 St 5 jún 2013 - 1:55

ja lukas a tomas pouzivame tieto G4.0 Odpálený regulátor a skratovaná baterka... M_0
daju su kupit s domcom aj bez Odpálený regulátor a skratovaná baterka... M_0

zatial spokojnost

Nech si jazdi kazdy scim chce kludne si zmotajte kable paskov no je to na vasu zodpovednost pripadne skody hradite sami

moje zaciatky boli take ze som napojil lipolku na lipolku.... Rolling Eyes
stava sa... Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 293236 Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 804706
mik6666
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 35
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Michell St 5 jún 2013 - 3:10

Kamil myslím že si v zápale presviedcania bol nejako príliš nabudeny. kazdy sa učí na vlastných chybách. ja som bol a stale som propagatorom pchania káblov do baterky. Ide naozaj len o pozornost pri tomto úkone. A podľa teba som ten čo sa v tom ho... asi vyvalal :-) . Celý košický klub takto funguje už roky a čo pamatam pošli len 3 regly aj to u ľudí čo už nejazdia. Dôvody prečo toto riešnie osobne preferujem je že sa minimalizuje množstvo káblov, hmotnost a odpor v elektrickom obvode. čo je ale v pripade driftu oproti touringu zanedbateľné. Toť môj skromný názor.
Michell
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Registrovaný : 13.08.2010
Vek : 50
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Adames St 5 jún 2013 - 7:13

Asi si to prehliadol hore ale možno by zaujímalo viacerých ľudí nielen mňa že či si konektory každý musí objednávať sám alebo dá sa to aj cez teba Kamil ?
Adames
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Registrovaný : 29.04.2010
Vek : 26
Bydlisko : Hasniska city :D

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  mik6666 St 5 jún 2013 - 7:25

konektory su na predajni vselijake
dobre si premysli aky Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 204409
mik6666
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 35
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Adames St 5 jún 2013 - 8:36

mik6666 napísal:konektory su na predajni vselijake
dobre si premysli aky Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 204409

ja som asi chcel ostať pri 4mm konektoroch no iba ich medzi sebou zameniť no budem potrebovať ich viac kedže treba aj na nabíjačku. Po prípade dám si rád aj poradiť no ma to tak riešene aj Lukáš a prišlo mi to dobre ....
Adames
Adames
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 604
Registrovaný : 29.04.2010
Vek : 26
Bydlisko : Hasniska city :D

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Subie St 5 jún 2013 - 8:37

Cuj sak jeden par konektorov moze stat maximalne 50 centov odhadujem Odpálený regulátor a skratovaná baterka... 761287 Jeden par potrebujes na auto druhy na nabijacku, neviem vsak kolko mas bateriek... ROzmyslam, ze zmenim aj ja

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  KamilB St 5 jún 2013 - 23:30

Michell napísal:Kamil myslím že si v zápale presviedcania bol nejako príliš nabudeny. kazdy sa učí na vlastných chybách. ja som bol a stale som propagatorom pchania káblov do baterky. Ide naozaj len o pozornost pri tomto úkone. A podľa teba som ten čo sa v tom ho... asi vyvalal :-) . Celý košický klub takto funguje už roky a čo pamatam pošli len 3 regly aj to u ľudí čo už nejazdia. Dôvody prečo toto riešnie osobne preferujem je že sa minimalizuje množstvo káblov, hmotnost a odpor v elektrickom obvode. čo je ale v pripade driftu oproti touringu zanedbateľné. Toť môj skromný názor.
tak nebol to chvílkový zápal, ja skoro denne riešim prepolovania, je rozdiel kto a za akých okololností používa tento blud, ty si dospelý, s dostatkom skúseností a rozvahy, no ale ja som zase zdziveta natura tak ja si dávam pozor 2x, zatial som ešte takto neskratoval, ide o to že to používa kpec detí a nie vždy pod dozorom, no nech mu to rachne doma na stole akurát tesne potom čo doma dačo patlal s horľavinou na stole a máš to
inak už onedlho aj tak všetci budete mať káble napevno z baterky lebo tie typy s vyberacím káblom už pomaly miznú a práve aj pre odpor o ktorom píšeš , ved ten 4 mm banan čo tam väčšina z vás pchá, nieje absolútne na to vhodný ,
ale ako chcete ako píše Mik kludne aj našlinene kable skrucajce a zos ľepjacu pasku teskovu izolujce aspoň sa mi zvýši odbyt ESC a akku,
omg teraz som si to uvedomil
ja vlastne dakujem vynálezcovi tohoto exkluzívneho riešenia zvýšenia obratu v predaji RC elektroniky :SUPER:
nič nemente máte to dobré :FRIENDS: a ďakujem za skorý nákup
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Michell Št 6 jún 2013 - 6:04

no vidis Kamil , ma to aj pozitivnu stranku Laughing .
Michell
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Registrovaný : 13.08.2010
Vek : 50
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  gino Pi 7 jún 2013 - 0:28

:eru: :eru: :eru:
Jedine kde mám aretovaný konektor je Tatra (ale len na hlavnej 10 000-ke a na svetlá) , ostatok všetko na 4mm banániky a za tie roky mi pošla len jedna baterka a jeden regler do ktorého sa chystám zaboriť frňák a rozbehať ho.
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

Odpálený regulátor a skratovaná baterka... Empty Re: Odpálený regulátor a skratovaná baterka...

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.