Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Posledná téma
» TATRA 813
Traxxas alebo Axial? EmptyNe 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Traxxas alebo Axial? EmptyUt 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Traxxas alebo Axial? EmptyPi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Traxxas alebo Axial? EmptyUt 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Traxxas alebo Axial? EmptyUt 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
Traxxas alebo Axial? EmptySo 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Traxxas alebo Axial? EmptyPi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Traxxas alebo Axial? EmptyPi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
Traxxas alebo Axial? EmptySt 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Traxxas alebo Axial? EmptyNe 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube


Gallery


Traxxas alebo Axial? Empty
Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama



Návštevnosť
TOPlist

Traxxas alebo Axial?

+4
Michell
Subie
gino
Dumaz
8 posters

Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Dumaz Ne 6 marec 2011 - 21:58

Ahojte, som tu na fóre nový, rád by som začal s týmto športom, preto prosím o radu, pri kúpe vozidla. Najlepšie 1/10, elektrika. Skôr chcem kúpiť niečo deťom ( čiže potrebujem 2ks ) . Nechcem však hračku, nech to aj niečo vydrží. Celkom sa mi pozdáva http://traxxas.com/products/models/electric/6804slash4x4platinum , čo na to poviete? Autíčka budeme jazdiť na chalupe, kde je lúka, poľná cesta a aj les. Ešte premýšľam nad http://www.axialracing.com/ftp/scx10-rtr/index.html Viem, je to asi niečo úplne rozdielne, preto potrebujem radu, čo sa oplatí viac. Aký je rozdiel v rýchlostiach, manévrovateľnosti, svahovej dostupnosti..... A ešte približne ako dlho sa dá jazdiť s batériou ( samozrejme chápem, že je rozdiel v kapacite ), akú najbežnejšie používate. Ďakujem za radu. ( BTW http://www.rcobchod.cz/auta/elektro/hsprallymonster.html , je to veľmi slabučké? či na začiatok ok?)

Dumaz
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 11
Registrovaný : 02.03.2011
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  gino Po 7 marec 2011 - 1:22

Dumaz napísal:Ahojte, som tu na fóre nový, rád by som začal s týmto športom, preto prosím o radu, pri kúpe vozidla. Najlepšie 1/10, elektrika. Skôr chcem kúpiť niečo deťom ( čiže potrebujem 2ks ) . Nechcem však hračku, nech to aj niečo vydrží. Celkom sa mi pozdáva http://traxxas.com/products/models/electric/6804slash4x4platinum , čo na to poviete? Autíčka budeme jazdiť na chalupe, kde je lúka, poľná cesta a aj les. Ešte premýšľam nad http://www.axialracing.com/ftp/scx10-rtr/index.html Viem, je to asi niečo úplne rozdielne, preto potrebujem radu, čo sa oplatí viac. Aký je rozdiel v rýchlostiach, manévrovateľnosti, svahovej dostupnosti..... A ešte približne ako dlho sa dá jazdiť s batériou ( samozrejme chápem, že je rozdiel v kapacite ), akú najbežnejšie používate. Ďakujem za radu. ( BTW http://www.rcobchod.cz/auta/elektro/hsprallymonster.html , je to veľmi slabučké? či na začiatok ok?)

1. Koľko ročné sú to deti ?
2. Javia nejaký záujem o takýto drahí špás ?
3. Modelov je veľa , treba si vybrať podľa toho , či chce človek jazdiť , alebo hrať sa na mechanika a stále niečo vymieňať.
4. Kúpou modelu to všetko len začína a viem čo to je financovať dva modely naraz aj keď už máme čo to odjazdené , no aj majster tesár sa utne.
5. Ak by si aj napriek tomu niečo chcel , tak nekupuj za žiadnu cenu RTR sady , skôr ti odporúčam KIT .
Pri tom sa aj deti naučia to poskladať a možno aj pochopia "ako to vlastne funguje".
Ovšem KIT je bez elektroniky , takže ti treba všetko dvojnásobne : vysielačka , servá , regulátor , motor , batérie , nabíjačky ........... .
Bežné otázky začiatočníkov : Koľko to stojí ? ... Joj to je veľa a nedalo by sa toto čo je 80 € lacnejšie ? Dalo by sa , ale potom nastáva situácia spomenutá v bode 3. a tu sa naskytá otázka , či najskôr ušetrím 80 € a potom preplatím ďalších 300 € na náhradných dieloch , alebo hneď kúpim drahší model a budem mať aspoň na rok a pol pokoj .
Čo sa týka bateriek to záleží od viacerých faktorov : Výkon motora
kapacita batérie
štýl jazdenia
povrch
druh auta
vnútorný odpor a straty v podvozku
a mnoho ďalších .....
priemerná doba sa pohybuje v rozmedzí pol hodiny až niekoľko hodín


S tvojho výberu je jediné schopné auto ten axial , ale tu musíš vedieť , že je to model pre terén a pri ňom si rýchlosti neužiješ
Wink
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Subie Po 7 marec 2011 - 2:08

gino to napisal vyborne a ako pise,na chalupu kde su lesne cesticky pripade les sa urcite viac vysantia s AXIAL-om a kedze ho maju aj ostatny urcite si na nho nebudu stazovat Wink odporucam lipolky aj ked do terenu by ti mozno stacili aj lepsie nimhacky ale co som pocul ked idu na expediciu do lesa ,na jednu lipolku dokazu jazdit aj 4 hodiny Traxxas alebo Axial? 546973 co sa tyka toho posledneho linku,pocul som ze ludia sa na tento shop stazuju a nemaju s nim dobre skusenosti Traxxas alebo Axial? 204409

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Dumaz Po 7 marec 2011 - 3:23

Ďakujem za rady, ktoré tu odzneli. Deti sú ešte male 7 a 6 rokov, ale ako vravím, snažím sa to nejako zamaskovať, aby som sa mohol hrávať ja. Very Happy Čítam si fóra o RC autách už pár mesiacov, ale až teraz som sa odhodlal na kúpu. Je pravda, že mám z toho ešte španielsku dedinu, pomaličky sa však učím. Rád by som sa prišiel aj pozrieť na nejaký ten Váš tréning, či expedíciu, pokiaľ to bude možné. Tie linky boli len informačné, pravdepodobne budem objednávať z Hongkongu, vychádza to tam celkom dobre.

Dumaz
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 11
Registrovaný : 02.03.2011
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Subie Po 7 marec 2011 - 3:27

samozrejme najlepsie bude ked prides osobne Wink v ZOC Max sme vo stvrtok a sobotu (cas sa este upresni)

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Michell Po 7 marec 2011 - 3:43

ahoj dumaz , ja som tiez z kosic a kdeco som uz preskakal v rc svete a viem takisto ako gino(kedze som zacinal popri nom) co to stoji a dokonca to priblizne +- vie aj moja zena hoci nadsena nieje(tak som sa jej opytal ci mam radsej chodit do krcmy minat alebo zacat fajcit tak mi povedala ze takto je to lepsie Very Happy ). dieta vo veku tvojich mam aj ja ale nejavi o tento druh konicka moc zaujem cize zamaskovat bysom to doma aj tak nemal ako Very Happy .
Michell
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Registrovaný : 13.08.2010
Vek : 50
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  JRM Po 7 marec 2011 - 6:00

Dumaz napísal: pravdepodobne budem objednávať z Hongkongu, vychádza to tam celkom dobre.
V pripade stavebnic-[kitov] to asi ani neplati nakolko si si zrejme nepripocital balne+postove a poplatok vo vyske 4percenta z celkovej ceny. Mad V pripade axiala ocakavaj minimalne este 70,- dol za tieto veci ale netreba este zabudat + 20 percent na DPH-ko aj z cenou posty! Mam pocit, ze z ciech to vyjde asi trosku menej! Idea To co si napisal, ze to chces pre deti uplne chapem lebo ja mam sice iba jedno decko, ale uz som mu akoze kupil a poskladal najmenej 10 aut! :HAPPY:
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Lukas2003 Po 7 marec 2011 - 7:31

Ako už bolo spomenuté, treba zvážiť či bažíš po rýchlej jazde (niekde po lúke, poľnej ceste a pod.,) alebo po pomalej jazde (ťažko prístupný terén, blato, voda, kopce,..) ak ti mám pravdu povedať tak pri tej rýchlej jazde zostaneš pravdepodobne sám, maximálne s deťmi, rýchlo to človeka omrzí, kde to pri pomalej jazde a zdolávaní terénu si užiješ podstatne viac srandy a hocikedy sa môžeš zúčastniť expedícií ktoré organizujeme, spojíš tak príjemné s užitočným, uvidíš prírodu, popri tom sa aj nachodíš po lese a taktiež si užiješ každú nerovnosť s modelom... A presne na to je stvorený axial scx 10, ja osobne ho vlastním a som maximálne spokojný, nemenil by som za nič! Traxxas alebo Axial? 761287
Lukas2003
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 34
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  JRM Po 7 marec 2011 - 10:11

Total

1 Axial (#AX90014) 1:10 SCX10 Kit w/Trail Honcho Body USD$249.90

Sub-Total: USD$249.90
CP(7 to 30 days)>>HK To SK 1 x 4620g Shipping:+Register:+Handling: USD$61.64
non-refundable bank charge: USD$9.85
Total: USD$321.39
K tomu priratat 64,-dol za Dph-ko = sa cca 385,-dol deleno 1,3=296,-eur! Laughing Laughing Traxxas alebo Axial? 293236 http://www.mz-racing.net/p4293-ax90014-scx10-trail-honcho/ 6800,-kc x 1,2 =8,200 + cca 350,-sk posta = cca 8600,-sk to jest cca 280,-eciek! Idea
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  drobec555 Po 7 marec 2011 - 23:56

Lukas2003 napísal: pri tej rýchlej jazde zostaneš pravdepodobne sám
V Kosiciach nie ak kupi auto vhodne do nejakej kategorie co sa v Ke jazdia. Ale zavodenie ide do penazi. A ak zavodit tak s cestakom, v Ke sa toho pre cestaky organizuje najviac aj ked mozno sa tohto roku nieco zmeni, kedze nova draha pre buggy je v podstate hotova.
drobec555
drobec555
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 150
Registrovaný : 13.01.2011
Vek : 40
Bydlisko : Roznava - vidiek :)

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  gino Ut 8 marec 2011 - 0:26

drobec555 napísal:
Lukas2003 napísal: pri tej rýchlej jazde zostaneš pravdepodobne sám
V Kosiciach nie ak kupi auto vhodne do nejakej kategorie co sa v Ke jazdia. Ale zavodenie ide do penazi. A ak zavodit tak s cestakom, v Ke sa toho pre cestaky organizuje najviac aj ked mozno sa tohto roku nieco zmeni, kedze nova draha pre buggy je v podstate hotova.

Máš pravdu , ale jeho pôvodný zámer je kúpiť autá pre deti a to by bolo ešte viac nákladné ak by chcel pretekať (kým by sa do toho dostali a dokázali tie autá ovládať ) ako jazdenie pred domom , prípadne expedície , drift Wink
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Lukas2003 Ut 8 marec 2011 - 5:47

drobec555 napísal:
Lukas2003 napísal: pri tej rýchlej jazde zostaneš pravdepodobne sám
V Kosiciach nie ak kupi auto vhodne do nejakej kategorie co sa v Ke jazdia. Ale zavodenie ide do penazi. A ak zavodit tak s cestakom, v Ke sa toho pre cestaky organizuje najviac aj ked mozno sa tohto roku nieco zmeni, kedze nova draha pre buggy je v podstate hotova.

s tou rýchlou jazdou som mal na mysli traxasa Traxxas alebo Axial? 761287
Lukas2003
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 34
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  drobec555 Ut 8 marec 2011 - 6:28

Aha, sorry, som nejaksi prehliadol toho Slasha.No, pri detoch by sa zavodenie asi predrazilo este viac, aj ked deti sa rychlo ucia. Wink A so Summitom by ste ma medzi seba vzali na expedicie? Twisted Evil
drobec555
drobec555
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 150
Registrovaný : 13.01.2011
Vek : 40
Bydlisko : Roznava - vidiek :)

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Traxass alebo Axial?

Odoslať  mikee19 Ut 8 marec 2011 - 9:45

ak prejdes to co my, tak nevidim problem :) inak kedy dame konecne niejaku expedicku??? uz by som rad prevetral axiala, tt-01 je aktualne rozobrate Wink
mikee19
mikee19
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 552
Registrovaný : 09.09.2010
Bydlisko : Kosice

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Dumaz So 12 marec 2011 - 3:54

Už som sa rozhodol, bude to axial, určite viac využiteľný ( pokiaľ to deti prestane baviť, mňa určite nie Laughing ). Pravdepodobne kúpim kit, aspoň sa trošku naučím o konštrukcii a stavbe podvozku. Ďakujem všetkým, čo sa zúčastnili, verím, že sa čoskoro pridám k nejakému výletu s Vami. Ďakujem.

Dumaz
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 11
Registrovaný : 02.03.2011
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Lukas2003 So 12 marec 2011 - 3:58

Verím, že budeš spokojný Traxxas alebo Axial? 761287 a neboj, určite sa čoskoro stretneme na expedícii :OK:
Lukas2003
Lukas2003
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : R/C modelárstvo, fotografovanie
Počet príspevkov : 2840
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 34
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Traxxas alebo Axial? Empty Re: Traxxas alebo Axial?

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.