Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Posledná téma
» TATRA 813
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyNe 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyUt 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyPi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyUt 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyUt 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptySo 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyPi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyPi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptySt 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? EmptyNe 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube


Gallery


Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty
Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama



Návštevnosť
TOPlist

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

+2
mik6666
Subie
6 posters

Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie St 25 apríl 2012 - 6:32

Zdravim páni,dlho sa tu uz neriesil problem Laughing A zas ho mam ja Rolling Eyes
...ale k veci.
Uz asi tak zhruba mesiac sa na mojom podvozku prejavuje nasledovny problem: Moje auto je po par metroch neovladatelne resp. ako keby na nejakej 27mhZ vysielacke nieco rusilo signal lenze ja mam 2,4 GHZ . Problem vo vysielacke byt nemoze kedze ju predchadzajuci majitel mal bez akychkolvek problemoch taktiez ani v baterke kedze ani s tou nebol problem. Sranda je v tom,ze mi vypadne komplet cele auto teda aj servo aj motor ale ventilator na regulatori sa toci,svetla svietia. Lenze jeden z dost podstatnych faktov je ten,ze ked sme boli jazdit na "odpocivadle" som mal aj s prvou "dvaštvorkou" vyborny dosah aj napriek tomu,ze tak isto bol aj u nej problem ten isty ktory pretrvava na inej vysielacke ! Ale co je este zaujimavejsie je to,ze ked sme skusali dosah tak sa Tomas postavil v ABCcku k plotu (na lavo od podia) a auto bolo pri plechovej brane ( napravo od podia) a ked bolo vo vzdchu resp. ked som ho drzal auto malo dosah vsetko islo ako ma ,ale ako nahle som ho dal na zem,uz to bolo opat vypadnute :ILL: Uz ma to prestava bavit,stale musim mat dajaky problem ja.... Rolling Eyes

Dakujem za vsetky rady,snad ma to posunie spravnych smerom za chybou

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  mik6666 St 25 apríl 2012 - 6:38

BEC strata nepetia
bud mas zle servo ktore ti ho skratuje alebo odisiel bec v regli
tym padom ma slabu vyzarovacu schopnost primac
mik6666
mik6666
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1248
Registrovaný : 12.10.2009
Vek : 35
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Michell St 25 apríl 2012 - 9:06

V ABC-CKU si nebol jediny co mal problem. Karciho syn Artur mal podobny problem ale prejavoval sa nie vzdialenostou ale casom od zapnutia modelu , vzdy po cca 15 sekundach mal velke vypadky signalu oboch kanalov a vysielacom to nebolo preto ze sme prebindovali druhy a robilo to iste. a na prvom tohtorocnom preteku som mal ja problemy z vrtulnikom , nesiel vobec az kym neskoncil trening a nezacali ostre jazdy.
Michell
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Registrovaný : 13.08.2010
Vek : 50
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie St 25 apríl 2012 - 9:19

A vies co,ze napadlo ma,ze ci tam nie je nejake rusenie ale hned sa mi to vylucilo kedze som si povedal,ze 2,4 ghz nemoze mat rusenie... Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? 204409 Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? 204409 Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? 204409

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Michell St 25 apríl 2012 - 9:27

Ja by som to nenazval rušením ale presytenym spektrom vysielacích frekvencii a keďže je signál digitálne kodovany a chraneny tak nedochádza k rušeniu ale k výpadkom ( toť môj pohľad na vec)
Michell
Michell
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1066
Registrovaný : 13.08.2010
Vek : 50
Bydlisko : Košice

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie St 25 apríl 2012 - 9:29

sak toto,ze ked sme boli na inom mieste na tom odpocivadle tak dosah bol vyborny aj na niekolko metrov ....

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB St 25 apríl 2012 - 9:34

raz som na jednom aerofóre popísal moju skúsenosť s mikrovlnkami, teda GHz frekvenciou a bol som hneď zrušený že to pri 2,4 GHz v aero modeloch nieje možné že to je poriešené na zicher.
teda:
máme doma Thomson také SCART mikrovlnky Thomson na prenos AV signálu po izbách. Fungujú fasa , jedna je Tx a druhá Rx. raz ich zapnem a stále nič chodím, prekladám, hreším, prepínam. Potom som si spomenul že či nieje niečo krížom cez môj signál čo vyžaruje na podobnom princípe a bol to zapnutý laptop, sviňa. Aj keď v dosahu nebol žiaden vysielač WiFi na ktorý by sa mohol napojiť jednoducho bol prepínač na laptope že WiFI ON. po prepnutí na OFF moje Thomsoniky začali vysielať a prijímať ako predtým.
teda vraj to u aero pákových Tx nieje možné ale ja by som teda do ohňa neskákal, keď spomeniam ako na HK čiňaňiki menili modulácie u Corony tak neviem, neviem. vyskúšaj ten tvoj Tx a RX niekde kde je minimum EM žiarenia a potom rieš ďalej.
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie St 25 apríl 2012 - 9:36

no ono pri abc je dost wifi,v sobotu na mobile kamosovi naslo tusim 3 siete

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  kamil43 St 25 apríl 2012 - 10:21

Subie, ja mám doma zapnuté WIFI, comp mi nájde 12 sietí a nemám problém so stratou signálu ani na volantovke, ani na pákovke.

kamil43
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 625
Registrovaný : 30.03.2010
Vek : 57
Bydlisko : Prešov-Sekčov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie St 25 apríl 2012 - 15:05

nj ved predsa keby to malo robit na tom uzemi,tak by mali problem aj jazdci so 27 a 40 mhz ... Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? 204409

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB St 25 apríl 2012 - 18:22

mhz a ghz, nemajú nič spoločné, ani rušiteľov,
veď je to easy, požičaj si od niekoho komplet Tx a Rx , založ do auta a hneď budeš vedieť, či je chyba tam alebo v aute, ak v aute, tak prehoď ESC, ak ani ani, tak je to potom Máágiáááá a potom ti pomôže už iba Harry Potter
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie Št 3 máj 2012 - 8:33

takze dnes sme sa o nieco posunuli a to,auto bez serva sa pohybovalo,so servom neslo na asfalte ( vo vzduchu islo aj so servom ) Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? 204409

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB Št 3 máj 2012 - 10:00

skúšal si vymeniť komplet TX aj Rx, či to tiež stráca signál?
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  gino Št 3 máj 2012 - 16:52

Na poslednom preteku vymenil komplet celú súpravu a zo začiatku s tým problém nebol. Problém nastal tuším až pri druhej alebo tretej kvalifikačnej jazde. Po testovaní sme zistili, že vypadáva celé auto aj servo aj regler a to už pri vzdialenosti cca. 5 metrov. Pre mňa tiež nepochopiteľný jav kedže s tou súpravou som na tom istom mieste jazdil aj ja osobne v mojom aute a nemal som žiaden problém.
Jediné čo ma napadá je ešte pri PMD sa na tvoje auto poriadne pozrieť , prípadne prerobiť káblovačku priamo na mieste.


Naposledy upravil gino dňa Št 3 máj 2012 - 19:17, celkom upravené 1 krát.
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB Št 3 máj 2012 - 18:34

ESC si skúšal dať iné?
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie Pi 4 máj 2012 - 1:29

nie kedze je priamo na motor,musim skusit vyskusat ine

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB So 5 máj 2012 - 0:22

prestrihni káble, napájkuj 3,5 goldy, vyskúšaj iné ESC, ak bude chyba v ESC, pokazené mi dones, môj kamoš opravuje za pár drobných RC elektroniku
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  gino So 5 máj 2012 - 0:51

Subie pri najhoršom na to mrkneme na PMD Wink
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB So 5 máj 2012 - 1:07

a do PMD ho môžeš ťahať na šnúrke :winner:
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie So 5 máj 2012 - 7:13

oo diki kamil ,jedna sprava a hned krajsi den Laughing Cool

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  KamilB So 5 máj 2012 - 7:37

myslíš tu šnúrku, to je určite dobrý nápad :SUPER: , ja ked som bol malý tak tiež som mal také ovládanie na autá :-D
KamilB
KamilB
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Rodina,motorka, RC, Lačnov, Pivo
Počet príspevkov : 961
Registrovaný : 02.03.2012
Vek : 56
Bydlisko : Prešov

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Subie So 5 máj 2012 - 7:38

ojoj tak na taku vzialenost mam aj ja dosah Very Happy

Subie
Dôveryhodnosť 2
Dôveryhodnosť 2

Počet príspevkov : 2553
Registrovaný : 01.03.2010
Vek : 27
Bydlisko : .

Návrat hore Goto down

Strata signálu po par metroch - problem s reglerom? Empty Re: Strata signálu po par metroch - problem s reglerom?

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.