Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Posledná téma
» TATRA 813
GP RC LIGHT EmptyNe 17 január 2016 - 5:17 pre KamilB

» P: MAN 10x4x6 + podvalník
GP RC LIGHT EmptyUt 8 december 2015 - 2:31 pre gino

» Tamiya GF-01 vs. HB-1801 4WD Rock crawler
GP RC LIGHT EmptyPi 27 november 2015 - 21:16 pre manmaro

» ABC pokec
GP RC LIGHT EmptyUt 17 november 2015 - 4:49 pre skodafan1978

» Bashing at BMX park
GP RC LIGHT EmptyUt 10 november 2015 - 2:50 pre MSPDawgs

» STRETNUTIE PREŠOVSKÝCH MODELÁROV
GP RC LIGHT EmptySo 17 október 2015 - 2:31 pre KamilB

» Navrh na vikendovu expediciu!
GP RC LIGHT EmptyPi 2 október 2015 - 21:50 pre manmaro

» MX5 NA 1:10
GP RC LIGHT EmptyPi 2 október 2015 - 6:51 pre Subie

» RC SKILLISM by Drift69 - 2015 Projects 17 and 18
GP RC LIGHT EmptySt 30 september 2015 - 2:14 pre MSPDawgs

» Nábor ABC 2015/2016
GP RC LIGHT EmptyNe 13 september 2015 - 1:13 pre mik6666

Youtube


Gallery


GP RC LIGHT Empty
Podpor nás
Kliknutím na tlačítko DONATE podporíš náš ZÚ sumou 1euro. Ďakujeme!

Pokiaľ nevlastníš paypal účet, môžeš zaslať ľubovoľnú sumu na č.ú. 4203521234/8360

Ďakujeme za každý príspevok, peniaze budú použité na rozvoj a aktivity ZÚ RC auto Prešov
Reklama



Návštevnosť
TOPlist

GP RC LIGHT

4 posters

Goto down

GP RC LIGHT Empty GP RC LIGHT

Odoslať  yamaha_xg Ut 6 december 2011 - 11:43

Postavil som si RC auto 1:10 a chcel som nejaké to osvetlenie do toho a hladal som na internete. Našiel som veľa osvetlení ale ani jedno sa mi nejako nepáčilo. Tak som si navrhol a postavil vlastné. Ovládanie je pomocou 3 kanálov + tlačítko. Vie to ovládať 17 LED (2 x 8 LED + 1 výfuk), smerovky,brzda,spiatočka,dialkové svetlá,výfuk a 10 bank efektov.Effekty sa môžu prepínat 3-tim kanálom.Potom sa da vypnút 1 a 2 kanál a pôjdu iba effekty.Efekt sa dá prepnúť aj pomocou externého tlačítka alebo tlačítkom priamo na board module.Má 10 baniek na uloženie efektov a každá banka má možnosť uložit až 32 (1-32) kombinácií a to na predné a zádne LED v jednej banke.Možnost nastavenia viac parametrov pomocou ovládacie programu na PC. PC sa spája z modulom pomocou USB portu.Možnost upgrade firmware. Napájanie je priamo z prímača.Mám zatial urobený jeden finalný kus ale postupne budem robiť dalšie.Ja potrebujem 3ks. Bastlím to doma na kolene a je to dost náročné .SMD technológia. Tutok je video ako to celé vyzerá





[You must be registered and logged in to see this link.]

yamaha_xg
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 3
Registrovaný : 04.12.2011
Bydlisko : LV

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  JRM Ut 6 december 2011 - 20:49

Pekna az velmi profi praca tak, mi jehned jasne ze, nebudes ziaden amater co sa tyka elektroniky. Mam jedno este nedokoncene policajne auto na ktore by som potreboval system na majaky z max 2-3 efektami[americky], lebo pravdupovediac 200-300 efektov neviem a ani nevidim zmysel vyuzivat. Z dlhodoboj praxe je podla vacsiny normalnych modelarov uplna zbytocnost pouzivat aktivne aj smerovky co mi osobne pripada take skor hrackarske, nic proti tebe, ale uz toho ohladom smeroviek bolo hodne popisane na inych forach. Najviac by som smeroval usilie k brzdovym a cuvacim svetlam, to vyzera fakt bomba. Neviem ci vyvod na zadne koncove svetla ma nejaky znizeny vykon, lebo neni nic horsie ked koncovky svietia tak intenzivne ako brzdy viz. nasa partaj! :lol:Inac to mas velmi ale fakt velmi pekne takze, klobuk dole! :SUPER: :tleskam: :tleskam: +1
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  yamaha_xg Ut 6 december 2011 - 21:55

Ten vystup na brzdove svetla nie je obmedzeny. Moze sa osadit LED z mensim vykonom alebo do cesty este zaradit nejaky odpor aby to tak nesvietilo.
Neviem co sa pisalo ohladom smeroviek ale dik za typ ale da sa to vypnut v tom konfiguracnom programe aby to nekontrolovalo kanal na smerovky .Este k tym brzdovym svetlam, ja tam kontrolujem vystup z primacoveho kanala na ovladanie motora a tam je problem sa rozhodnut kedy zapnut brzdy a kedy spiatocku. Nemas typ.Dalo by sa to snimat priamo z motora ale to je troska komplikovanejsie a do toho sa mi nechcelo ist.

yamaha_xg
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 3
Registrovaný : 04.12.2011
Bydlisko : LV

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  JRM St 7 december 2011 - 0:19

U nas skoro 100percent vyuziva striedave motory tak, teraz neviem aky mas ty system ci na uhlikac alebo senzor. Ale ked som to cital spravne tak, to mas ovladane cez vysielacku takze, by to malo makat aj na striedakoch.
JRM
JRM
Dôveryhodnosť 3
Dôveryhodnosť 3

Počet príspevkov : 1435
Registrovaný : 02.09.2010
Vek : 101
Bydlisko : Crazy World.

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  manmaro St 7 december 2011 - 5:01

Zdravim Ta. Mas to velmi pekne kamo klobuk dolu zaujimalo by ma ci aj tu vecisku ktoru porovnavas z cigaretovou skatulkou si vyrobil sam? a aky soft pouzivas na programovanie?
manmaro
manmaro
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Počet príspevkov : 1291
Registrovaný : 07.10.2010
Bydlisko : sabinov

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  gino St 7 december 2011 - 10:38

Servus, mám len jednu otázku : aké procesory používaš ?
Čo sa týka SMD máš pravdu je s tým riadna piplačka.

TO JRM
Moje moduly fungujú na sledovaní riadiaceho signálu z príjmača takže je jedno či použiješ striedavý , alebo jednosmerný motor. Rozdiel je len v použitom procesore a jeho "rýchlosti", všetko ostatné je už len o tom aby si vedel napísať program do toho čuda.
gino
gino
Dôveryhodnosť 1
Dôveryhodnosť 1

Vaše záujmy : Drift 4ever
Expedície
Elektronika
Počet príspevkov : 1205
Registrovaný : 13.10.2010
Vek : 38
Bydlisko : Poprad

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  yamaha_xg St 7 december 2011 - 21:51

manmaro napísal:Zdravim Ta. Mas to velmi pekne kamo klobuk dolu zaujimalo by ma ci aj tu vecisku ktoru porovnavas z cigaretovou skatulkou si vyrobil sam? a aky soft pouzivas na programovanie?
Tento modul som kompletne navrhol, vyrobil a naprogramoval (procesor PIC + PC program) sam. Plosaky som si dal vyrobit lebo to doma nevyrobis.Do PIC som programoval v assemblery a PC soft je programovany v DELPHI.

Sledujem tiez riadiaci signal z primaca procesorom PIC/10Mhz.


yamaha_xg
Návštevník
Návštevník

Počet príspevkov : 3
Registrovaný : 04.12.2011
Bydlisko : LV

Návrat hore Goto down

GP RC LIGHT Empty Re: GP RC LIGHT

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.